Salgın Döneminde Türkiye Lojistik Gücünü Gösterdi…

Covid 19 virüsü bir kere daha dünyaya lojistiğin vazgeçilmez olduğunu gösterdi. Bu dönemde lojistiğini iyi yönetemeyen firmaların başarısızlığı gözlerden kaçmadı.

Lojistik, salgın döneminde sadece şirketler için değil; ülkeler içinde önemli olduğunu gösterdi. Sağlık malzemeleri ve gıda ürünleri başta olmak üzere, ürünlerin alıcılara ulaşması ayrı bir krize neden olmuştur. Bu dönemde ülkeler ve şirketler bir kez daha lojistik gücünü gösterdi. Türk firmaları güçlü bir şekilde bu dönemin üstesinden geldi.

Kargoculuk ve Kuru yük taşımacılığında eksiksiz ve en kısa sürede teslimatı sağlayarak dünyaya bu yarışta Türk firmaları da var dedirtti. Yurt içi ve yurt dışı lojistik firmalarımız güçlerini gösterdi. Avrupa’ nın birçok yerine depolar açarak lojistik hizmetlerini eksiksiz yerine getirdiler. Cumhurbaşkanlığı adına 100′ e yakın ülkeye sağlık malzemeleri gönderildi. Yurt içi lojistik firmaları işleri hiçbir şekilde aksatmayarak, firmaların bu dönemde aktif olmasını ve malı alıcıya ulaştırmasını sağladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.