Lojistiğe DEVAM…

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘’Türkiye’nin %80’i durdu’’ söylemi ile gözler lojistik sektörüne çevrildi. Temel ihtiyaçların karşılanması için gerekli ürünlerin yerlerine ulaştırılmasını sağlayan lojistik sektörü; limanlarda, antrepolarda çalışanların sağlığı için gerekli önlemlerin alındığını ve çalışmaların aynı hız ile devam ettirildiğini dile getirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (kovid-19) sadece Çin ekonomisini değil, dünya ekonomisini sarstı. Bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilse de lojistik sektörü devamlılığını sürdüren sektörlerden biri oldu. Denizyolu, karayolu, demiryolu gibi tüm taşıma modları ile depo hizmetleri ile komple lojistik hizmeti veren şirketlerde duraksama yaşanması kritik. Firmaların eksik kaldığı noktalarda devletler askeri lojistiğin devamlılığını sürdürüyor.

Türkiye’de lojistik

Yaşanan süreç ile ilgili beyaz yaka çalışanlarının %95 evde çalışmalarına devam ederken, saha çalışanları tüm hızlarıyla sektörde aksamalar yaşatmamaktadır. Alınan önlemler kapsamında antrepolarda, limanlarda, sitelerde, maske ve ilaçlama sonrası çalışmalara ara verilmemekle birlikte hiçbir aksamanın yaşanmadığı bildirildi.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.